Konie

Jeździectwo to nasza pasja

Konno

Jazda konna to doskonała forma spędzania wolnego czasu, niezależnie od wieku. Jeździectwo oferuje wiele dyscyplin, które można uprawiać rekreacyjnie, wyczynowo lub profesjonalnie. Kontakt z przyrodą, rekreacja i pozytywny wpływ na samopoczucie, to tylko niektóre wspaniałe właściwości jakie niesie ze sobą uprawianie tej dyscypliny. Obcując z końmi należy pamiętać że wierzchowiec jest żywą istotą, posłuszną lub krnąbrną. Sprowadzenie konia z wybiegu, wyczyszczenie, osiodłanie, wsiadanie, a później przyjęcie pozycji w siodle, to cały proces składający się na jazdę konną. Czas spędzony ze zwierzętami wycisza, oddziałuje korzystnie na równowagę emocjonalną i odpręża.

Jazdy konne

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorków z wieloletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do jeździectwa. Oferta jeździecka w naszej stajni obejmuje oprowadzanki dla dzieci, naukę jazdy na lonży, jazdę samodzielną na ujeżdżalni, indywidualny trening jeźdźców i koni oraz wyjazdy w teren.

Wyjazdy w teren

Z grzbietu konia można podziwiać malownicze łąki i ciekawe ukształtowanie terenu, przemierzać polne i leśne ścieżki, a wiosną kwitnące sady wiśniowe. Kraina Lessowych Wąwozów, która obejmuje północno-zachodnią część Lubelszczyzny jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w kraju.

Pensjonat dla koni

Wierzchowcom pozostawionym nam w opiece zapewniamy fachową opiekę i nadzór, codziennie ścielone boksy, dobrej jakości pasze, przestronne wybiegi i pastwiska (w okresie wiosna-lato-jesień konie codziennie wychodzą na trawiaste łąki, poza tym mają dostęp do siana przez cały dzień), ujeżdżalnię o podłożu piaskowym 50x50m, myjkę zewnętrzną.

Obozy jeździeckie

Dzień rozpoczęcia turnusu to zapoznanie się ze Stajnią Wylągi, jej mieszkańcami, regulaminem, opiekunami i instruktorami. Pierwsza jazda w poniedziałek jest jazdą sprawdzającą umiejętności, na podstawie których są przydzielane konie oraz ćwiczenia na kolejnych lekcjach.

Zasady rezerwacji jazd konnych

W celu rezerwacji należy skontaktować się z nami telefonicznie 784 111 781

Oferta

Oprowadzanie 5min.
Najmłodsze dzieci mogą skorzystać z oprowadzanek. Pierwszy pozytywny kontakt z koniem sprawia, że dzieci nabierają odwagi i samodzielności.
Lonża/lekcja indywidualna 30 min.
Właściwa nauka jazdy rozpoczyna się na lonży. Podczas tego szkolenia wykonywane są różne ćwiczenia, które pozwalają na przyswojenie poprawnych nawyków jeździeckich, prawidłowej postawy na koniu, kontroli jego chodu oraz bezpiecznej jazdy.
Jazda na ujeżdżalni 45 min.
Po opanowaniu niezbędnych podstaw można spróbować jazdy samodzielnej na placu. Lekcja kształtowania i doskonalenia dosiadu jeźdźca i panowania nad koniem podczas jazdy na ujeżdżalni odbywa się najczęściej w grupie do 5 osób.
Teren 60 min.
Wyjazd w teren jest świetną przygodą ale wymaga opanowania podstawowych umiejętności, gdyż jeździectwo klasyfikowane jest jako sport wysokiego ryzyka.