Konie

Jeździectwo to nasza pasja

Konno

Jazda konna to doskonała forma spędzania wolnego czasu, niezależnie od wieku. Jeździectwo oferuje wiele dyscyplin, które można uprawiać rekreacyjnie, wyczynowo lub profesjonalnie. Kontakt z przyrodą, rekreacja i pozytywny wpływ na samopoczucie, to tylko niektóre wspaniałe właściwości jakie niesie ze sobą uprawianie tej dyscypliny. Obcując z końmi należy pamiętać że wierzchowiec jest żywą istotą, posłuszną lub krnąbrną. Sprowadzenie konia z wybiegu, wyczyszczenie, osiodłanie, wsiadanie, a później przyjęcie pozycji w siodle, to cały proces składający się na jazdę konną. Czas spędzony ze zwierzętami wycisza, oddziałuje korzystnie na równowagę emocjonalną i odpręża.

Jazdy konne

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorków z wieloletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do jeździectwa. Oferta jeździecka w naszej stajni obejmuje oprowadzanki dla dzieci, naukę jazdy na lonży, jazdę samodzielną na ujeżdżalni, indywidualny trening jeźdźców i koni oraz wyjazdy w teren.

Wyjazdy w teren

Z grzbietu konia można podziwiać malownicze łąki i ciekawe ukształtowanie terenu, przemierzać polne i leśne ścieżki, a wiosną kwitnące sady wiśniowe. Kraina Lessowych Wąwozów, która obejmuje północno-zachodnią część Lubelszczyzny jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w kraju.

Obóz konny dla dorosłych

U nas skupisz się na budowaniu więzi z końmi i doskonaleniu swoich umiejętności jeździeckich. To wyjątkowa okazja, by oderwać się od przebodźcowanego świata i zanurzyć w spokojnym rytmie natury. Na malowniczej wsi, gdzie czas płynie powoli i niespiesznie, znajdziesz harmonię i odprężenie. Dołącz do nas i przeżyj niezapomnianą przygodę wśród koni.

Obozy jeździeckie

Dzień rozpoczęcia turnusu to zapoznanie się ze Stajnią Wylągi, jej mieszkańcami, regulaminem, opiekunami i instruktorami. Pierwsza jazda w poniedziałek jest jazdą sprawdzającą umiejętności, na podstawie których są przydzielane konie oraz ćwiczenia na kolejnych lekcjach.

Zasady rezerwacji jazd konnych

W celu rezerwacji należy skontaktować się z nami telefonicznie 784 111 781

Oferta

Oprowadzanie 5 min
Najmłodsze dzieci mogą skorzystać z oprowadzanek. Pierwszy pozytywny kontakt z koniem sprawia, że dzieci nabierają odwagi i samodzielności.
Lonża/lekcja indywidualna 30 min
Właściwa nauka jazdy rozpoczyna się na lonży. Podczas tego szkolenia wykonywane są różne ćwiczenia, które pozwalają na przyswojenie poprawnych nawyków jeździeckich, prawidłowej postawy na koniu, kontroli jego chodu oraz bezpiecznej jazdy.
Jazda na ujeżdżalni 45 min
Po opanowaniu niezbędnych podstaw można spróbować jazdy samodzielnej na placu. Lekcja kształtowania i doskonalenia dosiadu jeźdźca i panowania nad koniem podczas jazdy na ujeżdżalni odbywa się najczęściej w grupie do 5 osób.
Teren 60 min
Wyjazd w teren jest świetną przygodą ale wymaga opanowania podstawowych umiejętności, gdyż jeździectwo klasyfikowane jest jako sport wysokiego ryzyka.