• Gospodarstwo agroturystyczne
  • LokalizacjaWylągi 43, Kazimierz Dolny
  • Telefon+48 691 220 048

Dla jeźdźców, których nużą techniczne ćwiczenia i doskonalenie sztuki jeździeckiej na placu maneżowym, świetną przygodą jest wyjazd w teren. Wymaga to jednak opanowania pewnych umiejętności, gdyż jeździectwo klasyfikowane jako sport wysokiego ryzyka.

Otaczający nas teren to bogactwo różnorodnych krajobrazów obejmujące urozmaiconą rzeźbę terenu, urokliwe rezerwaty i pomniki przyrody, miejsca widokowe i wyjątkowe zabytki. Kraina Lessowych Wąwozów, która obejmuje północno-zachodnią część Lubelszczyzny jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w kraju.

Miłośnicy jazdy konnej znajdą tu zarówno ciekawe trasy, prowadzące wśród rozległych pól i zielonych lasów poprzecinanych lessowymi wąwozami, jaki i gościnne stanice. Łączna długość szlaków konnych w formie pętli oraz łączników wynosi ponad 300 km! Więcej o szlakach konnych w Krainie Lessowych Wąwozów na http://konno.kraina.org.pl/.

Kilkugodzinna wycieczka po okolicznych polach i lasach, na dobrym wierzchowcu, niezależnie od pory roku dostarczy niezapomnianych wrażeń. Sprawia przyjemność zarówno jeźdźcom jak i koniom.