• Gospodarstwo agroturystyczne
  • LokalizacjaWylągi 43, Kazimierz Dolny
  • Telefon+48 691 220 048

Położenie gospodarstwa agroturystycznego w strefie objętej ochroną konserwatora zabytków sprawia, że nie ma tu nowoczesnych budynków ani wyłożonych kostką brukową parkingów. Jest za to wiejska prostota lubelskiej wsi na “ścianie wschodniej”. Latem kurz, a jesienią błoto.

Gospodarstwo położone jest na terenie Parku Krajobrazowego, ok. 4km od Kazimierza Dolnego. Na piechotę to prawie godzina, zatem ruch turystyki “piwno-barowej” do nas zasadniczo nie dociera. Sięgają natomiast ludzie ciekawi świata, nowych miejsc i historii, która obecna jest tu na każdym kroku. Mogą o tym zaświadczyć jej niemi świadkowie - 700 letnie dęby, które niejednego wprawiły w osłupienie swoim majestatem.

Dookoła nas wytyczone są różnorodne trasy piesze, rowerowe i konne. Prowadzą przez wąwozy, lasy, pola i łąki – to doskonała lokalizacja do aktywnej formy wypoczynku. W naszym regionie znajduje się największe skupisko lessowych wąwozów w Europie, stąd nazwa regionu, w którym znajdujemy się - Kraina Lessowych Wąwozów (położona jest w zachodniej części województwa lubelskiego). Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.kraina.org.pl, na której znajdą Państwo dokładne informacje dotyczące atrakcji przyrodniczych i kulturowych tego miejsca oraz aktualny kalendarz wydarzeń.

Zimą w ramach aktywnego wypoczynku proponujemy skorzystanie z oferty stoków narciarskich: